Galeta Unu Nedir.? Nerelerde Kullanılır.

Pane, yiyeceklerin pişirilirken özsularını koruması için yapılan bir kaplama işlemidir. Bu işlem için çeşitli pane harçları kullanılabilir.Kendi pane harcınızı taze ekmekler, galeta çubukları, galeta unları, tost ekmeği, kepekli ekmek ve bayat ekmekler ile çeşitli toz çeşniler ve aromalı patates cipsleri ekleyerek kendiniz hazırlayabilirsiniz. Taze ekmek ile yapılanı, yemek hazırlığı sırasında yapıp eti paneleyip kullanmak daha doğru bir yoldur. Bayat ekmekler veya fırınlanmış tost ekmekleri ile yapılan galeta unlarınızı kavanozda da saklayarak daha sonra da kullanabilirsiniz.


Pane, yiyeceklerin pişirilirken özsularını koruması için yapılan bir kaplama işlemidir. Bu işlem için çeşitli pane harçları kullanılabilir.Kendi pane harcınızı taze ekmekler, galeta çubukları, tost ekmeği, kepekli ekmek ve bayat ekmekler ile çeşitli toz çeşniler ve aromalı patates cipsleri ekleyerek kendiniz hazırlayabilirsiniz. Taze ekmek ile yapılanı, yemek hazırlığı sırasında yapıp eti paneleyip kullanmak daha doğru bir yoldur. Bayat ekmekler veya fırınlanmış tost ekmekleri ile yapılan galeta unlarınızı kavanozda da saklayarak daha sonra da kullanabilirsiniz. taze ekmek ile pane harcı; (yemek hazırlığı sırasında)Taze ekmekten pane harcı edinmek için taze beyaz ekmeğin içini elinizde veya robotta ufalayın.

Bayat, kuru, kalmış ekmekleri fırın tepsisine gelişi güzel kopartarak dizin. Önce 100°C de uzun uzun pişirerek kurutun. Daha sonra dereceyi 200°c’ye arttırarak kısa bir süre el ile kırılıp parçalanacak kadar daha pişirin. Ekmek parçalarını el ile kırarak rondo da çekin. Ekmek kırıntılarını pane yaparken ister süzgeçten geçirip incecik kullanın, ister irice halleriyle kullanın.

Panenin uygulanışı için;

Yukarıdaki iki metottan birini seçerek pane harcınızı hazırlayın. Etlerinizi tuzlayacaksanız çırpılmış yumurtaya buladıktan sonra tuzlayın. Et, balık veya tavuğunuzu önce una,sonra yumurtaya ve en son pane harcına bulayın. Panelediğiniz eti tavada zeytinyağı veya tereyağında kızartarak pişirin. Tavadaki yağ oranı etin yarısını geçmemelidir. Pane harcınıza rende parmesan peyniri, fındık, çeşni baharatlar, curry, tavuk mix, et mix, mısır çerezi, cornflakes, baharatlı cips katarak lezzetlendirebilirsiniz.
kaplamalık ürünler

Galeta Unu

kaplamalık ürün

Tavuk Harcı

harc ürünleri

Köfte Harcı

harçlar

Galeta Unu

çeşni

Turkan Gıda

tavuk harcı

Galeta Unu Toptancısı